search
Giriş Bilgilerini Onayla
Gündemdeki haberlere ulaşmanın en hızlı yolu

Hoş geldiniz, Haber Sözlüğüne üye olarak önemli olduğunu düşündüğünüz konular ve haberler hakkında başlıklar açabilir ve açılan konulara yorumlarınızı girebilirsiniz.

0 oy

Koronavirüs nedeniyle maske takan kullanıcıların Face ID uygulamasını kullanması biraz zahmetli oluyordu. Bunu farkeden Apple, yeni bir güncelleme getirerek maske takan kullanıcılar için yeni bir güncelleme yayınladı

Güncelleme ile Face ID'yi farkeden iphone, kullanıcının karşısına otomatik şifre ekranı getirecek. ve kullanıcının maskesini çıkartmasına gerek kalmayacak.

Teknoloji

2 Entry

0 oy

Haha:) Apple asla hiç bir fırsatı kaçırmıyordu:) aslında kışın atkı takan kullanıcılara, peçe takan insanlara da fayda sağlayacak sanırım:)) Sistem tam nasıl çalışacak araştırmadım gerçi ama emin olduğum tek şey Apple’ın böyle ani ihtiyaç anlarında çok hızlı aksiyon aldığı/alacağı. Ben gerçi telefon hafızası sebebiyle bir süredir hiç güncelleme yükleyemiyordum. Bu güncellemeyi denemek gerektiğini düşündüm şu an. Yalnız şöyle de bir durum var; Çoğunluk evde, onlar maske takmıyorlar. Kısa süreli dışarı çıkan da telefon korona olur diye evinde bırakıyor bence. Yani aslında bu güncelleme bir kış aylarının atkı eziyeti için pratik bir çözüm gibi görünüyor bir de salgın sürecinde işe gitmek zorunda olan insanlar için. Teşekkürler Apple:)

0 oy

Maskenin uzun süre kullanacağımız bir aksesuar olduğunu düşününce mantıklı olmuş