search
Giriş Bilgilerini Onayla
Gündemdeki haberlere ulaşmanın en hızlı yolu

Hoş geldiniz, Haber Sözlüğüne üye olarak önemli olduğunu düşündüğünüz konular ve haberler hakkında başlıklar açabilir ve açılan konulara yorumlarınızı girebilirsiniz.

0 oy

Bayramda sokağa çıkma yasağı konusunda hükümetin şu ana kadar açıkladığı ve kesinlik kazanan net bir bilgi yok. Koronavirüs nedeniyle haftasonları uygulanan karantina uygulaması. Yavaş yavaş düşmeye başlayan koronavirüs vaka sayısı.

AVM lerin mayıs sonuna doğru açılması gibi durumlar. Bayramda çok sıkı tedbirlerin alınmayabileceğini gösteriyor.

Sizlerin yorumu nedir bu konuyla ilgili ? sizce Ramazan Bayramında da karantina uygulanır mı ?

Gündem

4 Entry

0 oy

Bence bayrama bitmez bu virüs. Eğer halkı serbest bırakırlarsa büyük bir risk almış olurlar. Bayram vakti sokağa çıkma yasağı, kulağa ne kadar kötü gelse de mecbur katlanıcaz sevdiklerimizin, insanların sağlığı için, eğlencemizden feragat etmeye.

0 oy

Şuana kadar bayramlardaki uygulamalardan yola çıkarsak bence %99 olur, olması gerekirmi sorusunun cevabı üzücüde olsa olmalı.

0 oy

Aaaa tabi yaaa. Korona pozitif çıktı diye geçmiş olsun ziyaretine gidip bol bol el öpüp enfekte olan kocaman bir bina, hatta benzer bir senaryoda karantinaya alınan bir köy vardı:) sen bu insanlara bayramda sokağa çıkma yasağı uygulamazsan nice olur haliniz bir düşün. El öpen torunlar, alnından gözünden öpen yaşlılar. Çocukluğumun kabusu o yanağa kondurulan ıslak buseler:) offf korona virüsün bayram edeceği ortam. Ben diyorum ki, bu sene de bayram kutlanmayıversin. Zaten içi geçmiş insanlarız şu ülkede, bayram şenliği falan da yaşamıyoruz asla. Bu sene de garip akraba diyaloglarına maruz kalmamış oluruz, fena mı?

0 oy

Bence olmalı. Zaten 9 gün boyunca resmi tatil olması gerekiyor. Bu alanda da ekonomik anlamda zaten üretim yapılmayacaktı normalde. Koronavirüs de olduğu için direkt sokağa çıkma yasağı uygulanabilir.